DİKKAT !!! 185 TL BOZUMA 140, 120, 100, GİBİ YÜKSEK ÖDEME YAPACAKLARINI SÖYLEYEN SİTELERE DİKKAT EDİN...

Steam

20 Şubat 2022

Steam

Steam nedir ve nasıl oyun satın alınır?

Çıkışından bu yana artık neredeyse 15 yıl geçecek olan uygulama için günümüzde onlarca yeni ödeme yöntemi bulunuyor. Kutulu oyunların artık iyice hobiye dönüştüğü günümüzde dijital marketler hayli popüler durumda. Eh, Valve’ın en büyük projesi de bu platformlar arasında en popüler olanı.

Bu şekilde satın aldığınız oyunun, herhangi bir fiziksel detayı elinizde bulunmuyor. Özellikle medya içeriklerini evlerinde koleksiyon yapmayı sevenlerin tercih etmediği bu satın almanın avantajları da bulunuyor.

Steam ile daha uygun fiyatlar

Kutulu oyunlardan daha uygun fiyatlara sahip olan dijital oyunlar, çeşitli indirimleri takip ederek, çok daha uygun fiyatlara alınabiliyor. 2014 yılına kadar dolar üzerinden alışveriş yaptığımız platform, 22 Ekim 2014‘te ilk kez Türk Lirası’na geçti. Üstelik birçok yayıncı ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda dolar kuru 1.5 TL’ye sabitlendi. Bu sayede oyunları iyice uygun fiyatlarla almanın önü açılmış oldu.

Yine de uyarmakta fayda var; Ubisoft, Take-Two gibi bazı dağıtıcılar yerel distribütöre bağlı olduğu için Steam fiyatları hayli farklı görünecektir.

Çoklu platform desteği

Steam indir seçeneği ile birlikte masaüstü uygulaması kolayca tarayıcı üzerinden indirilebiliyor. Windows platformuna ek olarak Linux ve Mac desteğine de sahip. Böylece bir oyun aldığınızda, bu oyun diğer platformları destekliyorsa, oyunu diğer bilgisayarlarda da oynayabiliyorsunuz. Üstelik son yıllarda Mac tarafında inanılmaz bir oyun desteği sağlandı. MacBook ve iMac’ler için yakında gelmesi beklenen harici ekran kartı desteği ile birlikte çok daha iyi grafikler görebiliyoruz.

Yorumlar kapatıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Yorum Yap